صفحه مورد نظر پیدا نشد
حدیث

 

جدول پخش برنامه ها

کانال رسمی کوی محبت در تلگرام

احکام فقهی زیارت حضرت عباس (ع)

۲۱:۰ - ۱۳۹۲/۶/۹کد خبر: 121
در این جا به سه مورد از احکام فقهی زیارت حضرت عباس (ع) اشاره می کنیم.

کوی محبت: مقام عصمت را درجاتی است که حدأعلی و أتم و أکمل آن، اختصاص به حضرات 14 معصوم (ع) دارد که عصمت ذاتی و کبری دارند و مراحل پس از آن را نیز برخی از بزرگان دین، نظیر امامزادگان عظیم الشأن مانند: حضرت زینب و حضرت معصومه و حضرت علی اکبر (ع)، دارا هستند و معصوم به عصمت صغری می باشند. یکی از شخصیت های ممتازی که به مراحل عالی از عصمت رسیده و در رتبه و مقام، آن چنان برتری یافته که برخی احکام و آداب حریم حرمش، احکام و آداب حرم امامان معصوم (ع) می باشد؛ حضرت قمر بنی هاشم، ابوالفضل العباس (ع) می باشد. در این جا به سه مورد از آن اشاره می کنیم:

1.     زائر در هنگام خواندن زیارتنامه نسبت به تمامی معصومین (ع)، طوری می ایستد که پشت به قبله و رو به آن حضرت باشد، اما غیرمعصومین را باید پشت سرشان رو به قبله ایستاد و زیارت کرد، به جز حضرت عباس (ع) که مانند معصومین زیارت می شود.

2.     نماز زیارت، اختصاص به حضرات 14 معصوم دارد و برای امامزادگان، نماز زیارت وارد نشده است. به غیر از حضرت عباس که برای ایشان، مانند دیگر امامان معصوم، نماز زیارت وارد شده است. برای امامزادگان می توان نماز را به نیت هدیه به آن بزرگواران خواند.

3.     ورود جنب و حائض به حرم امامان معصوم جایز نیست.

حرم امامزادگان از این قاعده مستثنی هستند، به جز امامزادگان عظیم الشأن و مشهور نظیر حضرت عباس و حضرت معصومه (ع) که اولی و بهتر (مستحب مؤکد) عدم توقف جنب و حائض در حرم آنها می باشد.

انتهای پیام/
برچسب‌ها:می شود، برای، حضرت، آداب، خواندن، امام، باید، زیارت، نماز، تمام، معصومین، زائر، مقام، ابوالفضل، العباس، برخی، امامان، دیگر، نیست، مشهور، احکام، فقهی، عباس، احکام فقهی کربلا، نماززیارت حضرت عباس، احکام فقه در کربلا، احکام کربلا، حکم نماز در حرم حضرت عباس، شرایط نماز حضرت ابو الفضل ع، نماز زیارت حرم حضرت ابوالفضل، حکام زیارت کربلا، احکام زیارت کربلا، اداب زیارت، نماز زیارت برای حضرت عباس، زیارت احکام، نماز زیارت حضرت ابوالفضل، راز پشت به قبله در حرم، آداب نمازحضرت اباالفضل، اداب زیارت حضرت ابوالفضل، محبت حضرت ابوالفضل، روزهای زیارتی حضرت عباس، نماز درحرم حضرت عباس، اداب زیارت حضرت ابالفضل، نیت نماز زیارت حضرت عباس، اداب نماز حضرت ابوالفضل، حضرت عباس ع نماز زیارت دارند، نماز مستحبی حضرت عباس، نماز زیارت امامزادگان، احکام نماززیارت، نماز هدیه به طفلان مسلم، احکام فقهی قبله، اداب زیارت کربلاوحرم حضرتعباس، درباره نمازحضرت ابوالفضل، نمازحضرت عباس، آموزش کار کردن با تانگو، حکم نماز در کربلا و نجف، محبت حضرت عباس، سازمان حج و زیارت، آداب زیارت حرم حضرت عباس، زیارت حضرت ابوالفضل، احکام زیارت، حکم نماز در کربلا، حرم حضرت عباس امامزاده است، احکام زیارت حضرت معصومه، نماز هدیه به حضرت مسلم، نماز به نیت طفلان مسلم، نیت نمازدرحرم، نماز در حرم حضرت عباس، احکام حرم حضرت عباس، نیت نماززیارت، نماززیارت درحرم زینب، نمازدرحرم حضرت علی، متن نماز حضرت عباس، شرایط نماز برای امام زادگان، احکام زیارت عتبات، نمازحضرت ابولفضل، حکم نماز در حرم ابوالفضل، فضیلت زیارت حضرت ابالفضل، آداب زیارت امام زادگان ع، نمازدرحرم ابلفضل، حضرت عباس نماز زیارت دارد؟، احکام نماز حضرت ابولفل، نماز حرم حضرت ابوالفضل
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


نجف
کربلا
کربلا
کاظمین
حرم حضرت علی- نجف